Katastrofy lotnicze


Katastrofy lotnicze
Katastrofy lotnicze

Katastrofy lotnicze

Transport lotniczy należy do jednych z najbezpieczniejszych, ze względu na małą liczbę wypadków. Z  zestawień wynika, że obecnie mimo, iż ruch powietrzny jest większy, wypadków odnotowuje się znacznie mniej niż jeszcze 20-30 lat temu. Dzięki rozwojowi techniki i co raz lepiej wyszkolonej załodze.

Wypadki

Źródło: http://www.planecrashinfo.com/cause.htm. Pod uwagę brane są wypadki, w których śmierć poniosło więcej niż 18 pasażerów.

Najczęstsza przyczyna katastrof lotniczych to błąd człowieka, ale także bardzo często zawodzi maszyna.

Ostatnie dwie dosyć szeroko omawiane i tajemnicze katastrofy dotyczyły tego samego przewoźnika „Malaysia Airlines”, już wróży się upadek tej firmy. Jeden z nich jak wiemy zaginął w niewyjaśnionych okolicznościach nad Oceanem Indyjskim, a drugi wypadek z przed kilku tygodni miał miejsce nad terenem Ukrainy objętym konfliktem. Zapewne jeszcze długo będą poszukiwani winni tej tragedii.

Na koniec dwa ciekawe znaleziska, na http://www.flightradar24.com możemy śledzić ruch powietrzny na bieżąco. Natomiast na http://www.planecrashinfo.com istnieje zestawienie 100 najgorszych wypadków z udziałem samolotów, a także ich opisy. Na stronie jest podanych kilka szczegółów na temat każdej z katastrof.

Przeglądając zdjęcia i opisy poszczególnych wydarzeń nie dziwi fakt, że wypadki lotnicze choć zdarzają się tak rzadko, są niezwykle dramatyczne. W żadnym z pozostałych środków transportu nie niosą za sobą tyle ofiar w tak krótkim czasie.

Interesuje Cię spedycja lotnicza? Na tym blogu opisujemy także inne tematy poruszające szeroko to pojęcie.

Brak komentarzy

Zostaw odpowiedź