Port lotniczy Addis Ababa


Port lotniczy Addis Ababa
Port lotniczy Addis Ababa

Port lotniczy Addis Ababa

Port lotniczy Addis Ababa umiejscowiony jest w miejscowości Bole, która oddalona jest do Addis Ababa o 6 km. Oficjalna nazwa lotniska to Bole International Aiport (kod lotniska: ADD). Wcześniejsza nazwa lotniska to Haile Selassie I International Airport.

To największym port lotniczy w Etiopii (kod krajowy: ET), który realizuje połączenia na całym terenie Etiopii, do Afryki, Azji, Europy i Ameryki Północnej. Tutaj odbywają się również szkolenia dla pilotów i nauka z zakresu obsługi technicznej statków powietrznych, które latają do Afryki. Jest to zdecydowanie jedno z najbardziej ruchliwych lotnisk w Afryce. W 2010 roku lotnisko obsłużyło 3 780 928 pasażerów. Jest to trzecie pod względem powierzchni lotnisko w Afryce. Dzięki temu, może sprostać tak dużym wymaganiom związanym z przyjmowaniem aż tylu pasażerów w ciągu roku. Lotnisko słynie również z bardzo restrykcyjnych kontroli bezpieczeństwa. Wszelkie normy i reguły bezpieczeństwa są tutaj bardzo przestrzegane i mocno egzekwowane.

Port lotniczy Addis Ababa od 2003 roku umożliwia pasażerom korzystanie z nowego terminala pasażerskiego, który jest największym na tym kontynencie. W ciągu dnia ląduje i startuje tu 100 samolotów. Jest to najszybciej rozwijający się port lotniczy w Afryce. Przewoźnikami lotniczymi, którzy obsługują ten port są Emirates Airline (EK), Lufthansa (LH) oraz Turkish Airline (TK).

Port lotniczy Addis Abeba
Port lotniczy Addis Ababa. Źródło: © autorzy OpenStreetMap. Open Database License

Brak komentarzy

Zostaw odpowiedź