Port lotniczy Barbados


Port lotniczy Barbados
Port lotniczy Barbados

Port lotniczy Barbados

Port lotniczy Barbados. Na Barbadosie w miejscowości Seawell znajduje się lotnisko Grantley Adams International Airport. Jest to jednocześnie jedyne lotnisko na Barbadosie, której kod kraju to BB, a samo lotnisko ma kod BGI. Barbados jest krajem na Małych Antylach. Głową państwa jest królowa Elżbieta II. Mieszka tu 288 705 mieszkańców. Stolicą kraju jest Bridgetown.

Jest to kraj wyspiarski, który jednak nie jest tradycyjny tak jak wszystkie inne tego typu kraje. Wyspa, na której się znajduje nie jest wyspą wulkaniczną tylko wapienną. Barbados został zasiedlony 4000 lat temu przez Indian. Wyspa została odkryta przez portugalskich podróżników, jednak nie została wtedy skolonizowana. Z tej właśnie wyspy pochodzi jedna z najsłynniejszych piosenkarek popowych na świecie Rihanna.

Na lotnisku obsługiwane są rejsy z USA, Kanady, Ameryki Środkowej, Południowej i z Europy. W 2012 roku lotnisko obsłużyło 2 100 000 pasażerów. Lotnisko posiada jeden pas startowy. Jest to lotnisko cywilne. Przewoźnikiem obsługującym ten port lotniczy jest R-Bag Poland (QY).

Port lotniczy Barbados
Port lotniczy Barbados. Źródło: © autorzy OpenStreetMap. Open Database License.

Brak komentarzy

Zostaw odpowiedź