Port morski Montevideo


Port morski Montevideo
Port morski Montevideo

Port morski Montevideo

Montevideo to port morski, którego kodem jest UYMVD. Port znajduje się na terenie Urugwaju. Umiejscowiony jest w północnej części Starego Miasta. Odgrywa bardzo ważną rolę w gospodarce Ameryki Południowej. Wpływa w znaczący sposób na rozwój Urugwaju, któremu napędza gospodarkę poprzez transport różnego rodzaju towarów. To właśnie ze względu na port, miasto zostało założone. Dawał on naturalną ochronę statkom. Obecnie, port posiada również dodatkowe dwa pomosty ochronne, które ochraniają port przed zniszczeniem przez fale. Jest to drugi co do wielkości południowoamerykański port. Główne zmiany w jego strukturze miały miejsce w 1870 oraz 1930 roku. Powstał wtedy pierwszy drewniany pomost, nowe molo, rozwinął się port rzeczny, a także dopracowano dorzecza. W drugiej połowie XX wieku port stracił na znaczeniu ze względu na zmianę w krajowej strategii gospodarczej. Dzięki temu, że port posiada dobrą lokalizacje, wokół niego rozwinęło się wiele firm, które korzystają z jego usług w zakresie importu oraz eksportu.

Port morski Montevideo
Port morski Montevideo. Źródło: © autorzy OpenStreetMap. Open Database License.

Jeśli zamierzasz przeprowadzić import z Montevideo lub też chcesz wycenić eksport do Montevideo sprawdź nasz kalkulator dla przesyłek drobnicowych na SEAOO.com lub napisz do nas maila w sprawie wysyłek kontenerowych.

Import z Montevideo z Gdyni – 27 dni.
Eksport do Montevideo z Gdyni – 31 dni.

Armatorzy obsługujący port Montevideo: Alianca, CMA/CGM, COMBITAINER, Contship, CSAV, Ecu-Line, Euroatlantic, Grimaldi Napoli, Hamburg-Sud, HSLR, Lykes Lines, Montemar, MSC, NYK, Pro Line, Safmarine, ZIM.


Brak komentarzy

Zostaw odpowiedź