Turkish Airlines


Turkish Airlines
Turkish Airlines

Turkish Airlines

Turkish Airlines (THY) – założone w 1933 roku linie lotnicze Turcji, których siedziba znajduje się w Stambule (główny port lotniczy Stambuł-Atatürk).

Tureckie linie lotnicze realizują połączenia z Europą, Bliskim Wschodem, Dalekim Wschodem, Ameryką Północną, Ameryką Południową i Afryką. Transportują towary i pasażerów do 182 miejsca w 96 krajach (oraz do 40 miejsc w Turcji). Na początku swojej działalności tureckie linie lotnicze miały zaledwie 5 samolotów, obecnie flota liczy sobie aż 296 samolotów (w tym 10 samolotów towarowych A330-200F i A330-300F). Turkish Airlines posiada najmłodszą flotę w Europie i ciągle podnosi jakość swoich usług, składając zamówienia na nowe samoloty.

Mimo kryzysu i trudnej sytuacji na świecie, uzyskuje pozytywne wyniki, zarówno pod względem liczby pasażerów jak i zyskowności. Co roku przez okres trzech lat (2009-2011), została także uznana za najlepszą linię lotniczą w Europie w zakresie jakości usług. Pasażerowie nadal uważają ją za jedną z najlepszych linii lotniczych na świecie, w 2014 roku zajęła 5 miejsce na świecie. W rezultacie, jest klasyfikowana jako 4-gwiazdkowe przedsiębiorstwo lotnicze (w skali 1-5 gwiazdek przyznawane przez firmę Skytrax). Od 1 kwietnia 2008 roku, zostały członkiem największej na świecie grupy linii lotniczych Star Alliance, dodając jeszcze więcej korzyści dla osób podróżujących z nimi.

W dniu 18 maja 2015 roku Turkish Cargo rozpoczął loty do Dakaru, rozszerzając w ten sposób swoją sieć połączeń. Senegal stał się 10 miejscem w Afryce do którego latają tureckie linie.

Źródło: http://www.turkishairlines.com

Na tym blogu dowiesz się jak zorganizować spedycję lotniczą i przetransportować towary samolotem.


Brak komentarzy

Zostaw odpowiedź