Znikające samoloty


Znikające samoloty
Znikające samoloty

W historii znane są przypadki zniknięcia samolotu bez śladu. Jest to dosyć zadziwiające i jednocześnie przerażające, że przy takim rozwoju techniki może zniknąć olbrzymi samolot z całą załogą. Ostatnia taka sytuacja dotyczyła zaginięcia samolotu malezyjskich linii lotniczych.

Zaginięcie samolotu Malaysia Airlines 370, 8 marca 2014 roku.
Samolot wystartował z lotniska  w Kuala Lumpur i zmierzał do Pekinu, niestety nigdy tam nie dotarł. Nie zdołano odnaleźć samolotu na trasie wyznaczonego lotu. Poszukiwania rozszerzono więc na większy obszar. Po 2 tygodniach odnaleziono fragmenty samolotu na Oceanie Indyjskim w okolicach Australii.  Pojawiło się kilka teorii m.in. o zamachu i porwaniu, ze względu na fakt, że samolot zboczył z wyznaczonego kursu. Odnalezione szczątki należą do zaginionej maszyny, do tej pory nie udało się jednak odnaleźć całego wraku jak i czarnych skrzynek.

Trójkąt bermudzki.
Jak dotąd nie udało się wyjaśnić przyczyn licznych zniknięć samolotów, statków i jachtów na obszarze Atlantyku, w rejonie Bermudów. Trójkąt bermudzki to miejsce, gdzie doszło do wielu dziwnych zjawisk stąd duże zainteresowanie tym tematem. Jednym z pierwszych odnotowanych było niewyjaśnione dotąd zaginięcie pięciu amerykańskich samolotów TBM Avenger 5 grudnia 1945 r. Miały to być zwykłe ćwiczenia bombardowania na poligonie.  Bombowce nigdy nie doleciały na miejsce. Nie odnalazła się również łódź latająca która wypłynęła na ratunek.

Trójkąt bermudzki to jedna z największych zagadek, które pozostają bez rozwiązania, przypisuje się temu miejscu różne historie. Kiedyś twierdzono, że ten obszar zamieszkuje potwór morski. Teraz skłaniamy się ku bardziej racjonalnym przyczynom (silne prądy morskie, wyładowania energii), choć nie brakuje fanatyków zjawisk paranormalnych i ich teorii.

Interesuje Cię spedycja lotnicza? Na tym blogu opisujemy także inne tematy poruszające szeroko to pojęcie.

Brak komentarzy

Zostaw odpowiedź